utorok 18. novembra 2014

Mick Jagger /Mustique/ 

Slávny ostrov Mustique


Ostrov Mustique, ktorý je súčasťou ostrovov Svätý Vincent a Grenadíny v Karibiku je súkromný. Jeho majiteľ predával pozemky len výnimočne a výnimočným ľuďom. Susedmi si tu boli koncom minulého storočia anglická princezná Margaret, Mick Jagger, David Bowie, dnes ho navštevuje princ William s manželkou, či Paul McCartney.


Colin Tennant (neskôr Lord Glenconner) kúpil ostrov od rodiny Hazell zo Svätého Vincenta len za 45.000 libier. V tej dobe na ostrove nebolo nič, len niekoľko osád, statkov a rôzne ruiny, ktoré zostali z bývalej cukrovej plantáže. Počas niekoľkých rokov však vytvoril Trennant dostatočnú infraštruktúru, aby vytvoril príťažlivé prostredie pre zámožných priateľov, ktorí hľadali miesto pre dovolenky v úplnom súkromí.

Jedným z nich bola princezná Margaret, ktorej daroval 10-árový pozemok ako svadobný dar. Mustique sa stal synonymom luxusu a exkluzivity na päťdesiat rokov. Neskôr Tennant ostrov predal a dnes ostrov vlastní približne stovka akcionárov. Na ostrov sa môže dostať aj obyčajný smrteľník, pokiaľ si dokáže zaplatiť pobyt v tých pár hotelíkoch, čo tu sú, alebo rovno jednu z luxusných víl.

http://www.mustique-island.com


 

 Vila Stargroves Micka Jaggera


Mick by tu predsa nemohol chýbať. Mohol sa priateliť s anglickou princeznou, napríklad. Tu museli bývať žúrky!

Mick Jagger a princezná Margaret na ostrove Mustique v roku 1976Vila Stargroves je ovplyvnená japonským štýlom. Nachádza sa pri pláži medzi kokosovými palmami, s výhľadom na okolité ostrovy. Stargroves tvorí sedem diskrétnych pavilónov schovaných v bujnej tropickej výsadbe.
Ešte ste neboli na návšteva u Micka?
Nič nie je stratené. Stačí si zaplatiť, kontakt je tuto:

http://www.mustiquevillarentals.com/villa-listing/stargroves

Všetko o ostrove:
http://www.mustique-island.comVila Stargrove Mika Jaggera na ostrove Mustique


http://www.ealuxe.com/10-best-celebrity-owned-hotels/2/
http://www.mustiquevillarentals.com/villa-listing/stargroves
http://www.telegraph.co.uk/travel/7710182/Mustique-Celebrity-villas-in-the-Caribbean.html

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára