pondelok 1. decembra 2014

Louis Vuitton /Asnières/

Kozub v obývacej izbe rodiny Vuitton v Asnières.

Louis Vuitton Malletier (bežne označovaný jako Louis Vuitton) je návrhár, ktorého meno nesie francúzska módna značka, založená v roku 1854.

Značka je veľmi známa pre svoj LV monogram, ktorý sa objavuje takmer na všetkých produktoch spoločnosti, ktorými sú luxusné kufre, kabelky, topánky, hodinky, šperky, slnečné okuliare, zápisníky i odevy.
Louis Vuitton Malletier


Začiatky spoločnosti Louis Vuitton na konci devätnásteho storočia.


Rodinný dom rodiny Vuitton


Púhe štyri roky po založení spoločnosti Louis Vuitton si rastúci dopyt po jej produktoch vyžiadal nové priestory pre výrobu. Pán Louis Vuitton sa teda rozhodol opustiť pôvodnú dielňu v Paríži a výrobu presťahoval do pokojného malého mestečka Asnières. Vedľa výrobných hál postavil rodinnú vilu v secesnom štýle, ktorú dodnes obýva jeho rodina - už jej piata generácia.Obývacia izba sa pýši zložitou štukovou výzdobou, výrazným modrým kozubom a celá sa kúpe vo svetle vďaka veľkému vitrážovému oknu so secesnými kvetinovými motívmi, ktoré vyrobil miestny umelec Paul-Louis Janin v roku 1900. Sklo je transparetné, aby obyvatelia domu mohli diskrétne sledovať činnosť vo vedľajšej dielni.


Dom je dnes prakticky nedotknutý, vyzerá rovnako ako pred sto rokmi, čas sa tu zastavil a návštevník má pocit, že je skôr v múzeu než v rodinnom dome. Všetko je na svojom mieste, vrátane secesného i orientálneho nábytku a rodinných fotografií. Zatiaľčo módna značka Louis Vuitton rástla rýchlosťou požiaru, v dome dýchal vždy pokoj a poriadok. 
Vstup do jedálne.


Jedáleň
Pohľad z obývacej izby do jedálne.

 

Dedič impéria LV


Jeden z dedičov rodinného impéria Patrick Vuitton rozpráva o značke Louis Vuitton s hlbokou úctou a s vďačnosťou. Hovorí len po francúzsky, čo je na zástupcu najprosperúcejšej módnej značky na svete dosť kuriózne. Pôvodne chcel byť veterinárom, ale jeho babička, ktorá bola pre neho najdôležitejšou osobou na svete, si ho jedného dňa posadila a poprosila ho, aby pokračoval v rodinnej tradícii. 
"Nemohol som povedať nie tak okúzľujúcej žene, akou bola ona a svoje sny som dal bokom".
Patrick dodnes nesedáva v jedálni za vrchstolom, hoci mu toto miesto ako hlave rodiny právom patrí.

"Je to miesto mojej babičky, sedávala tam každý deň," hovorí s roztomilým tónom mladého vnuka.
"Sedávam každý deň behom obeda na náprotivnej strane, aby som si ju pamätal. Bola to výnimočná žena".


Zdroj: http://www.savoirflair.com/fashion/7404-inside-the-louis-vuitton-family-home
Fotografie: Courtesy of LOUIS VUITTON
Kufor so slávnym monogramom LV slúžiaci ako komoda.
Vysoká kvalita ručne šitých kufrov priniesla značke Louis Vuitton celosvetovú slávu i prosperitu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára