piatok 4. marca 2016

Lenny Kravitz /New Orleans/

"The House Of The Rising Sun", the house in New Orleans... prišli mi na um okamžite slová slávnej skladby od Animals, len čo som tento dom uvidela.
Barabizňa na spadnutie, zdalo by sa. Netreba však posudzovať veci podľa obalu. Táto pôvodne kreolská chata v New Orleans ukrýva v sebe nielenže luxusný, ale aj veľmi inšpiratívny interiér!
Pôvod domu siaha do 19. storočia, kedy ho vlastnili farebné slobodné ženy. 
Vyše dvestoročný dom prerobil Lenny Kravitz na svoj obraz. Sám pre opis tohto domu používal termín "Bordello moderne". Zvonku zachoval jeho pôvodný vzhľad, pôsobí to nesmierne autenticky, akoby sa tu zastavil čas.


Efektne zmiešal drahé materiály s pôvodnými a ošumelými. Podlahy sú z pravého ebenu, kuchyňa má ostrov zo žuly, kúpelňa sa pýši japonskou vaňou. 

 Lenny Kravitz. Interiér mu z oka vypadol :DV roku 2012 Lenny tento dom predal za 655 tisíc dolárov architektovi Brianovi Swierovi, ktorý ho dotiahol do dnešnej podoby. Zlatým klincom je originálne točité liatinové schodisko i so zábradlím galérie, ktoré dal architekt privesť až z Francúzska! Dnešná cena "barabizne" je 1,16 milióna dolárov...
 
V dome sa miešajú prvky industriálneho štýlu s koloniálnym, pričom mnohé doplnky majú luxusný vzhľad v štýle glamour /lesklé hodvábne závesy, obklady, kovové korálkové závesy/. Naozaj výborný mix štýlov a neopakovateľná atmosféra!


  Nechýba ani malý dvorček s posedením.


Pôvodne /bez galérie/ vyzeral interiér takto:
Kliknite na zväčšenie obrázkov!

Photo: Rachel Perkoff
Via: http://nola.curbed.com

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára