nedeľa 26. októbra 2014

Kenzo Takada /Paris, Zen-Loft/

Za veľkými oknami obývacej izby je plavecký bazén s obrazovou galériou.

Kto je Kenzo Takada?

Kenzo Takada je japonský módny dizajnér, ktorý žije v Paríži. Jeho modely sú známe čistotou, nebývalou krásou a orientálnymi inšpiráciami. Zo sveta módy sa stiahol v roku 1999 a vrátil sa v roku 2005 ako dizajnér úžitkového umenia, keď navrhol kolekciu Gokan Kobo, skladajúcu sa z nábytku, stolového porcelánu a dekoratívnych predmetov.


Kde býval?

Kenzo začal novú etapu svojho života. Dom, ktorý obýval 25 rokov, už predal. Jeho výnimočné obydlie "Zen-Loft" bolo vybudované v starom továrenskom komplexe, obklopenom zenovými záhradami a hustou bambusovou výsadbou. Odtiaľto riadil svoje impérium.

Dom mal rozlohu 1100 m2, tri podlažia a dvanásť izieb.
"Nie som zberateľ", - povedal Kenzo. Napriek tomu sa mu podarilo zhromaždiť úctyhodnú zbierku artefaktov najmä zo starej Číny, Thajska a z Afriky.
Medzi najcennejšie predmety patril drevený kôň z doby Han, starý 2000 rokov a ocenený na 100 tisíc eur, thajská soška  zo 600 gramov rýdzeho zlata /zo siedmeho deviateho storočia n.l./ a niekoľko figúrok dámy "Tang".

Svoju zbierku napokon rozpredal v aukcii.

Bazén

Fashion designer Kenzo Takada

Vzácny drevený čínsky kôň
Krytý plavecký bazén v Kenzovom lofte

Čínske plastiky koní
Zenová záhrada

Zenová záhrada


Kde býva dnes?
Dom vymenil za exkluzívny penthouse o rozlohe 250 m2 na Rue de Sèvres v šiestom parížskom obvode - v elegantnej a bohémskej časti Paríža. Ale o tom je už druhý článok...

Čítajte: Kenzo Takada /Paris, Penthouse/

Zdroj: http://www.luxuo.fr/enchere/kenzo-met-sa-collection-aux-encheres.htmlŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára