piatok 24. októbra 2014

Coco Chanel /Hotel Ritz, Paris/

Súkromná spálňa CC so vstavaným šatníkom.
Jeden z najunikátnejších a najluxusnejších hotelov s vysokým štandardom poskytovaných služieb sa nachádza v historickej časti Paríža. Bol postavený už na konci 19. storočia a prešiel niekoľkými rekonštrukciami. Leží priamo na nálestí Place Verdome. Je to kúzelný a pôvabný hotel s typickou francúzskou klasicistickou architektúrou, nezabudnuteľnou atmosférou a mystikou. Každá izba je originálna a má vlastnú výzdobu, kúzlo a pôvab.
Hoci Coco Chanel mala vo svojom módnom dome na 31 Rue Cambon svoj apartmán, bývala roky aj v tomto hoteli. Na niektorých fotografiách vidno orientálne paravány vykladané perleťou, ktoré neskoršie preniesla z hotelu do svojho apartmánu.
Treba povedať, že Coco bývala najprv vo väčšom a luxusnejšom apartmáne, ktorý nesie názov The Imperator Suite. Presťahovať sa do podkrovného apartmánu č. 302 ju prinútili Nemci počas okupácie Francúzka.

Hotelový apartmán č. 302 dodnes nesie meno svojej slávnej obyvateľky.
Štýl zariadenia je typický francúzsky palácový, nechýbajú krištáľové lustre, starožitný nábytok, bohaté závesy z ťažkých látok.

Suita sa, samozrejme, prenajíma hosťom dodnes. Ani nechcem vedieť, čo taká sranda stojí... Vo vstupnom priestore je v mramorovej dlažbe navždy zvečnené slávne logo.

Luxusná kúpelňa


Coco Chanel v hoteli Ritz, v pozadí jej orientálne paravány


Coco Chanel vo svojom salóne v hoteli Ritz
Takto vyzerá salón Coco Chanel dnes. Kate Moss v hoteli Ritz.

Kate Moss v salóne Coco Chanel

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára