sobota 21. marca 2015

Dodi Al Fayed & Lady Diana /Saint Tropez/


Villa St. Therese na Azúrovom pobreží


V tejto nádhernej vile v St  Tropez začal románik princeznej Diany a Dodiho Al Fayeda krátko predtým, ako obaja našli svoju smrť v parížskom tuneli. Dnes je vila, ktorej interiér sa ani za tie dlhé roky od ich smrti nezmenil, na predaj.
Vo vile sa nachádza 9 spální, z toho päť s vlastnými kúpelňami, veľké spoločenské priestory, dve kuchyne, detská herňa a terasa s výhľadom na záliv.

Súčasťou komplexu je aj dom na pláži s vonkajším a vnútorným bazénom, nočným klubom, kinom, barom, posilovňou a so saunou.

K dispozícii je tiež lodenica so strešnou terasou, na ktorej je pristávacia plocha pre vrtulníky. Na pozemku sa nachádza i penzión so štyrmi spálňmi, tenisový kurt a priestory pre ubytovanie zamestnancov.
Budova bola postavená v roku 1860 a jej vlastníkom bol Ferdinand de Lesseps - vývojár Suezského prieplavu.

Princezná Diana vo vile St Therese


V roku 1997 podzval do vily na Azúrovom pobreží magnát Al Fayed so svojou druhou manželkou Helenou princeznú Dianu s obidvomi synmi na dovolenku. Diana s deťmi pôvodne bývala v penzióne. Zároveň však Al Fayed pozval svojho 42-ročného syna Dodiho. Po novovzniknutom romániku na jachte sa údajne Diana s Dodim ešte dvakrát vrátili do hlavnej vily a trávili tu istý čas.
Diana a Dodi v St Tropez

Jedna z deviatich luxusných spální.

Vaňa s vírivkou a so zlatým príslušenstvom

Veľká sieň

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára