pondelok 16. februára 2015

Diane Keaton /Beverly Hills/

Spálňa v španielskom koloniálnom štýle.
Diane Keaton, rodená Diane Hall (* 5.január 1946, Santa Ana, Kalifornia) je americká herečka, speváčka, režisérka a producentka.


Medzinárodne uznávanou hviezdou sa stala vďaka komédiám režiséra Woodyho Allena, ktorý v nej našiel na čas životnú partnerku a zároveň ideálnu predstaviteľku exaltovaných neurotických intelektuálok.Svojím komicko-sentimentálnym prejavom, osobným šarmom a temperamentom vytvorila protipól ku často nešikovným a nešťastne zamilovaným hrdinom, akých stelesňoval práve Allen.


Diane Keaton

 

 

Španielsky koloniálny štýl v Beverly Hills

 

Dom v Beverly Hills bol postavený v roku 1920 v španielskom koloniálnom štýle architektom Ralphom Flewellingom a v tomto duchu sa niesla aj jeho prestavba v roku 2007 s spolupráci s architektom Stephenom Shadleyom.

Exteriér domu i interiéry nesú všetky znaky tohto štýlu: biele na hrubo omietnutné steny, dubové tmavohnedé podlahy a stropy, terakotová glazovaná dlažba, masívny tmavohnedý dubový nábytok, kované svietidlá s vitrážami, obrovské terakotové vázy.

Hacienda Diane Keaton v španielskom koloniálnom štýle.Diane Keaton vo vstupe do haciendy.


Pôvodná dlažba a stropy v loggii.
.
"Milujem kontrasty. Nechcem byť ponorená v tme, ale nemám rada ani príliš svetla", hovorí Keaton.
Obrovská knižnica, netradične umiestnená vo vstupnej hale s prudko klenutým stropom a keramickou dlažbou, je najinšpirujúcejším priestorom v dome.
Priehľad z knižnice do jedálne. Autorom obrazu je Ed Mell.Obývacia izba s kozubom.
Do oblúkov pôvodne otvorenej loggie boli pridané dvere pre jej celoročné využitie. Je tu pracovňa.

Stará keramika v obývacej izbe pri kuchyni.
Bazén i vonkajší kozub majú pestrofarebné obkladačky v španielskom štýle.Diane Keaton pri svojom dome v Beverly Hills.Diane Keaton’s house in Beverly Hills, in collaboration with designer
Stephen Shadley, as seen in Architectural Digest

Photography by

Scott Frances


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára